Gerais norais – pragaras grįstas arba kaip gyventojai palikdami maisto atliekas ant konteinerių, daro „meškos paslaugą“ sau ir aplinkai

Plungės rajono savivaldybė kartu su UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ stengiasi, kaip įmanoma inovatyviau tvarkytis su atliekomis, siekiama, kad jos neterštų aplinkos, neskleistų blogo kvapo, konteineriai neužgožtų gamtovaizdžio. Netruks prie Plungės daugiabučių namų bus pradėtos statyti pusiau požeminės atliekų surinkimo aikštelės. Bet, norint gyventi švariai, vien infrastruktūros ar taisyklių nepakanka, – reikia stengtis visiems.

Plungės rajono savivaldybės daugiabučių namų konteinerių aikštelėse neretai atliekos, atliekų maišai  paliekami tiesiog prie konteinerių. Dažniausiai gyventojai taip elgiasi siekdami gerų tikslų – maisto atliekas palieka benamiams gyvūnams. Tačiau pasekmės yra neigiamos – privilioti gyvūnai su savimi atsineša ir įvairiausias ligas, kuriomis gali užsikrėsti daugiabučių namų kiemuose žaidžiantys vaikai. Kitas neigiamas aspektas – gyvūnai, o ypač paukščiai, prie konteinerių paliktas atliekas iškapsto ir išnešioja po kiemus, taip šiukšlindami aplinką.

Prašome atliekas mesti į atitinkamus konteinerius, o išmetus šiukšles – uždaryti konteinerius. Būkime pilietiški ir pamokykime vieni kitus elgtis atsakingai. Tokiu būdu daugiabučių konteinerių aikštelės ir kiemai bus švarūs.

Plungės rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklės skelbiamos tinklalapyje www.plunge.lt, veiklos srityje „Aplinkosauga“.