Jėrubaičių sąvartyne – neaiškios cheminės medžiagos

Praeitą trečiadienį, gegužės 9 d., visos specialiosios tarnybos skubėjo į Jėrubaičių sąvartyną. Atliekų mechaninio biologinio apdorojimo gamyklos patalpose, kur vyko pirminis atliekų išrūšiavimas, plyšus maišui su neaiškiomis medžiagomis, įvyko sprogimas, kurio metu patalpoje pasklido  sidabro spalvos milteliai.

Neaiškios kilmės medžiagos jau  ištirtos. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos klinikinių tyrimų skyrius nustatė, kad tai nėra kenksmingos medžiagos. Sidabro spalvos milteliai, kurie pasklido patalpose,  liaudyje dažnai vadinami aliuminio pudra.

Šiuo metu atliekų mechaninio biologinio apdorojimo gamyklos patalpose vyksta milteliais užterštų patalpų aplinkos kenksmingumo pašalinimo darbai, todėl į Jėrubaičių sąvartyno teritoriją pašaliniai asmenys neįleidžiami.

Šis incidentas ne tik kelioms dienos sutrikdė  atliekų rūšiavimo ir šalinimo darbus sąvartyne, bet ir išgąsdino darbuotojus. To buvo galima išvengti, jeigu Telšių regiono gyventojai elgtųsi sąmoningai ir į mišrių komunalinių atliekų konteinerių nemestų bet ko. Maišas su cheminėmis medžiagomis privalėjo būti pristatytas į  atliekų priėmimo aikštelę, kur laikomos pavojingos atliekos.

Norint, kad tokio pobūdžio įvykiai nepasikartotų, ieškomi  asmenys, atsakingi už šį incidentą ir jie bus nubausti.