Padangų keitimo sezonas prasideda. Ar žinote kur galite atsikratyti šiomis atliekomis?

Vis dažniau rytais pasirodantis šerkšnas ant automobilio langų – pirmas pranašas, kad laikas keisti padangas. Ir visai nebūtina laukti lapkričio mėnesio, svarbiausia, kad kelyje būtumėte saugūs. O saugumą gali padėti užtikrinti laiku pakeistos žieminės padangos.
Prasidėjus padangų keitimo laikotarpiui UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centro“ specialistai pastebi, kad į atliekų priėmimo aikštelę pristatomų atliekų kiekiai padvigubėja.
Šių atliekų akivaizdžiai padaugėja ne tik tam skirtose aikštelėse, bet ir prie bendro naudojimo buitinių atliekų konteinerių, pakelėse.
Padangos yra naftos produktai, todėl jas šalinti su komunalinėmis atliekomis yra žalinga.
Vairuotojai turi žinoti, kad nusidėvėjusias padangas galima nemokamai atiduoti padangų platinimo vietose tuomet, kai atiduodamos padangų atliekos skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui ir jų yra tiek, kiek perkama naujų. Keičiant padangas automobilių remonto įmonėse, senosios turi būti priimamos nemokamai.
Telšių regiono gyventojai padangas gali atvežti ir į UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centro“ atliekų priėmimo aikšteles:
• Algirdo g. 40C Mažeikiai
• Gaudikaičių k. Telšių r. sav.
• Kalakutiškės k. Rietavo sav.
• Prancūzų kelias 8, Jėrubaičių k. Plungės r. sav.

Į aikšteles gyventojai per metus gali nemokamai atiduoti iki 4 lengvųjų automobilių padangų (būtina pateikti automobilio registracijos dokumentą).