Paskaita apie rūšiavimą Telšių lopšelį-darželį „Berželis“

Spalio 4 d. aplankėme Telšių lopšelį-darželį „Berželis“. Čia tęsiame paskaitų ciklą „ Išgelbėti pasauliui užtenka, kad kiekvienas, nors ir visiškai mažas, išdrįstų pradėti“. (Bruno Ferrero)
Telšių lopšelio-darželio ,,Berželis“ bendruomenė atvira naujovėms, labai kūrybingai ir kryptingai dirbanti, kad vaikai kuo daugiau sužinotų apie gamtą ir jos išsaugojimą.
Lopšelis-darželis kartu su Ispanija, Lenkija ir Rumunija dalyvauja tarptautiniame Erasmus projekte „Žingsniuojame į atsinaujinusį požiūrį“. Vieni iš pagrindinių projekto tikslų yra siekti pagerinti žinias apie gamtos išsaugojimą, sumažinti vartojimą bei pakartotinai naudoti pakuotes. Apibendrinant „mokytis gyventi naudojant mažiau, kad daugiau žmonių žemėje galėtų gyventi geriau“.
Darželinukai paskaitos metu rengtoje mini viktorinoje atskleidė savo žinias apie atliekų rūšiavimą, šiukšlių perdirbimą ir prikėlimą antram gyvenimui.
Žinios apie tai nėra tik teorinės, vaikai nebereikalingus daiktus paverčia naudingais. Tuo galima įsitikinti apžiūrėjusi net kelias darželyje esančias parodas.