Plungės lopšelis-darželis „Pasaka“ lankėsi Jėrubaičių sąvartyne

Rugsėjo 21-22 dienomis į Jėrubaičių sąvartyną Plungės lopšelio-darželio „Pasaka“ lydimi darželio auklėtojų.
Lopšelis-darželis „Pasaka“ yra prisijungęs prie Gamtosauginių mokyklų tinklo, įkūręs aplinkosauginį komitetą, kasmet mini Žemės dieną, rengia atviras veiklas pedagogams, konferencijas bei parodas ekologijos ir atliekų rūšiavimo temomis. Nuo mažų dienų vaikai ir jų tėveliai yra įtraukti į teisingos, švarios aplinkos kūrimą ir jos saugojimą.
Lopšelio – darželio bendruomenė mokosi ir pratinasi rūšiuoti, todėl ekskursija po Jėrubaičių sąvartyną, atliekų rūšiavimo aikšteles, mechaninio-biologinio atliekų rūšiavimo gamyklą (MBA) buvo naudinga. Vaikai iš arti galėjo pamatyti atliekas, priimamas į žaliųjų atliekų aikštelės, išsiaiškino kas yra stambiagabaritės atliekos. Kokie konteineriai stovi atliekų priėmimo aikštelėse ir kokias atliekas jų tėveliai gali pristatyti į Jėrubaičių sąvartyną.
MBA gamykla vaikus pasitiko nemaloniu kvapu, tačiau jie suprato, kad dėl nemalonaus kvapo esame patys kalti, nes nerūšiuojame arba tai darome netinkamai, todėl mūsų visų šiukšles gamykloje turi išrūšiuoti kiti žmonės.
Ekskursijos pabaigoje už kantrybę ir norą sužinoti kodėl ir kaip reikia rūšiuoti lopšelio-darželio „Pasaka“ auklėtiniams buvo išdalintos simboliškos dovanėlės: užrašų knygutės, rašikliai iš perdirbtų žaliavų ir pasakų knygutės „Kontis ir Tvarkius“ (aut. Aldona Zinkevičiūtė). Pasakų knygutė nukels vaikučius į visiškai naują ir keistą išmestų daiktų pasaulį, kur daiktai kaip ir žmonės, nori būti reikalingi, laimingi, o ne tiesiog išmetami.