„Seka pasaką žibintai“

Plungės lopšelis-darželis „Rūtelė“ gruodžio mėnesį aktyviai įsitraukė į Europos atliekų mažinimo savaitę ir rajono ikimokyklines įstaigas pakvietė dalyvauti projekte „Seka pasaką žibintai“.
Į projektą įsijungė aštuonios Plungės rajono ikimokyklinės įstaigos. Jų ugdytiniai drauge su pedagogais ir tėveliais iš antrinių žaliavų darė žibintus.
Kūrybos darbų parodai iš beveik 800 žibintų atrinktas 71. Jie buvo eksponuojami mūsų lopšelyje-darželyje. Šviesai skleisti naudotos aplinkai draugiškos LED, signalinės lemputės, vaškinės žvakutės.
Džiaugiamės, kad žibintai buvo gaminami iš antrinių žaliavų, kurias vėliau bus galima perdirbti ar panaudoti dar ne kartą. Apskaičiavome, kad, naudodami draugišką aplinkai šviesą, nesudeginome 21 kg parafino, nepanaudojome papildomai 2 kg plastiko žvakių įdėklams, o darant žibintus mums pavyko išvengti 85 kg stiklo, apie 18 kg metalo, 7 kg plastiko, beveik 3 kg popieriaus atliekų.
Kompetentinga komisija – UAB Telšių regiono atliekų tvarkymo centro visuomenės informavimo specialistė Eglė Sakalauskaitė, Plungės rajono savivaldybės administracijos ekologė Edita Lydienė ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Dangirutė Vaškienė, Plungės kultūros centro parodų organizatorė Jolanta Miltenė, lopšelio-darželio „Rūtelė“ auklėtoja metodininkė Dalia Šermukšnienė – iš parodoje eksponuotų kūrybos darbų išrinko 10 labiausiai ekologijos ir rūšiavimo idėjas atitinkančių žibintų. Įvairios nominacijos („Moderniausio‘‘, „Jaukiausio‘‘, „Ekologiškiausio‘‘, „Universaliausio‘‘ ir kt.) buvo paskirtos Alsėdžių, Plungės „Raudonkepuraitės‘‘, „Vyturėlio“, „Saulutės“, „Nykštuko‘‘, „Rūtelės‘‘ lopšeliams-darželiams, Didvyčių daugiafunkciam centrui ir Platelių universaliam daugiafunkciam centrui.
Visi renginio dalyviai apdovanoti padėkos raštais ir rėmėjų dovanomis.

Plungės lopšelis-darželis „Rūtelė“ informacija