Tinkamas atliekų tvarkymas – kiekvieno iš mūsų pareiga

Birželio 12 d. pavakarę Jėrubaičių sąvartyne  mechaninio biologinio atliekų apdorojimo (MBA)  gamyklos patalpose  iškilo incidentas – pasklido neaiškios kilmės, baltos spalvos milteliai.

Gaila, bet tai ne pirmas kartas, kai tarp  mišrių komunalinių atliekų randami maišai su  cheminės medžiagos. Incidentas ne tik sutrikdė  gamyklos darbus, bet ir išgąsdino darbuotojus. To buvo galima išvengti, jeigu Telšių regiono gyventojai elgtųsi sąmoningai ir į mišrių komunalinių atliekų konteinerių nemestų bet ko. Maišas su cheminėmis medžiagomis privalėjo būti pristatytas į  atliekų priėmimo aikštelę, kur laikomos pavojingos atliekos.

Šiuo metu  likviduojami  neatsakingo atliekų šalinimo padariniai – vyksta mechaninio biologinio atliekų apdorojimo gamyklos patalpų valymo darbai.

Pasikartojantys „radiniai“ bendrame mišrių komunalinių atliekų sraute privertė sugriežtinti kontrolę – akivaizdu, kad Telšių regiono gyventojai rūšiuoja vangiai, todėl periodiškai bus tikrinami konteineriai, radus netinkamų atliekų, pažeidėjai baudžiami.

Gyventojai turėtų nepamiršti, kad tinkamas atliekų tvarkymas yra jų pareiga ir atsakomybė, kurią reglamentuoja savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklės.